سه‌شنبه, 6 خرداد 1399
  • ساعت : ۱۴:۳۶:۰
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ 
آخرین وضعیت بیماری كرونا در كشور اعلام شد
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: با توجه به نتایج بررسی نمونه های آزمایشگاهی، از ظهر روز گذشته تا پیش از ظهر امروز ابتلای ۳۴ نفر دیگر در کشور به کووید۱۹ در کشور تایید شد و تعداد مبتلایان به این بیماری به ۹۵ نفر رسید.

دکتر کیانوش جهانپور در گفتگو با خبرنگار وبدا با بیان این خبر، اظهار داشت: از این مبتلایان جدید، ۱۶ نفر در قم، ۹ نفر در تهران، یک نفر در استان فارس، دو نفر در مازندران، دو نفر در گیلان، یک نفر در نیشابور، دو نفر استان البرز و یک نفر در قشم مبتلا به ویروس کووید۱۹ بوده اند.

وی افزود: همچنین از بین مبتلایان جدید به کووید۱۹ در کشور، ۳ نفر دیگر جان خود را از دست دادند و تعداد موارد فوت ناشی از این بیماری در ایران به ۱۵ نفر افزایش یافت.

سخنگوی وزارت بهداشت تاکید کرد: اکثر مبتلایان به کووید۱۹ در کشور یا ساکن و اهل قم بوده و یا سابقه مسافرت به قم را داشته اند و فرد مبتلا ه کووید۱۹ در قشم و یا استانهای شمالی کشور، از قم به این شهرستان سفر کرده اند و تاکید ما همچنان بر محدودیت در تردد و لغو سفرهای غیرضروری داخل شهری و مراودات به ویژه برای گروه های پرخطر است.

دکتر جهانپور یادآور شد: در استانهایی که مواردی از ابتلا به کووید19 گزارش شده، لغو و تعویق مراسم جشن و ازدواج تا اطلاع ثانوی مورد تاکید وزارت بهداشت است و قاعدتا اگر هزینه ای از افراد و خانواده های زوجین بابت برگزاری این مجالس اخذ شده با توجه به شرایط کنونی کشور باید به آنها بازگردد.

امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    V5.4.0.0